E-learningový kurz pro začínající podnikatele

Logo ESF

Název projektu:

Podpora nabídky dalšího vzdělávání ve Zlínském kraji

Číslo projektu:

CZ.1.07/3.2.03/01.0011

Cíl projektu:

Vytvořit moderní interaktivní nástroj (vzdělávací program) pro vzdělávání dospělých, kteří chtějí zahájit vlastní podnikání.

Cílová skupina:

Projekt je určen pro osoby mající odborné znalosti z praxe a vzdělání a rozhodly se založit vlastní podnik. K podnikání však postrádají ucelený, finančně dostupný vzdělávací program. Ten je provede všemi oblastmi řízení firmy - tedy oblastmi, které musí dodat ke svým odborným znalostem, které tvoří podstatu jejich podnikání, samy o sobě však k založení úspěšného podniku nestačí. Jedná se o širokou skupinu osob zapojených do produktivního hospodářského života od absolvování školy (absolventi, pracující, nezaměstnaní apod.). Z hlediska vzdělání se jedná o osoby od absolventů středních odborných škol až po vysokoškoláky. Z hlediska kvalifikace jde o osoby na nejrůznějších pozicích od řemeslníků až po vrcholové manažery.

Výsledky projektu:

V rámci projektu byl vytvořen e-learningový kurz pro začínající podnikatele. Ten je rozčleněn do tří bloků:

Blok I – Autoidentifikace

Student má možnost pomocí testu zjistit, ve kterých oblastech řízení firmy by si měl doplnit své znalosti. Výsledek testu jej přímo navede na konkrétní moduly v rámci vzdělávacího bloku II.

Blok II – Vzdělávací moduly

Blok nabízí přehled základní znalostí z jednotlivých oblastí řízení firmy. Jsou to: Předpoklady k podnikání Podnikatelský plán a finanční plánování Postup a povinnosti při založení podniku Marketing Právo Daně a účetnictví Zdravotní a sociální pojištění Zaměstnávání pracovníků Pracovní prostředí - bezpečnost a ochrana zdraví při práci, požární ochrana, ekologie Komunikační dovednosti Využití IT v praxi podnikatele

Blok III – Sestavení podnikatelského plánu

Blok III umožňuje sestavení individuálního podnikatelského plánu na konkrétní záměr studenta, a to včetně ekonomických propočtů na prvních 12 měsíců podnikání. Výstupem je materiál, který je možné využít nejen jako pomůcku pro řízení firmy v počátečním období, ale také jako podklad pro případné jednání s investory či bankami apod.

sova

VSTUP DO E-LEARNINGOVÉHO KURZU
E-learningový kurz pro začínající podnikatele
E-learningový kurz pro začínající podnikatele
E-learningový kurz pro začínající podnikatele